PealehtEELARVESTAMINE › Omavalitsusele
Banner

 
OMAVALITSUSED

 

 

Oletame, et soovite, ehitada näiteks uut lasteaeda. No mis siis ikka, tellime projekti kokkulepitud laste arvule, kirjutame riigihanke tingimused ja kui ehitusprojekt valmib, korraldame konkursi… Stopp! Siis läheb vanaviisi ja kontroll sündmuste üle ei ole suure tõenäosusega enam omavalitsuse käes. Kuidas siis?

Aga tegutseme alljärgnevalt:

Koostame projekti ülesande; Tellime eskiisprojekti, millele tellime maksumuse hinnangu. Kui hind sobib, tellime korraliku ehitusprojekti; Peale projekti valmimist tellime ehituse mahu - ja eelarve, kus on projekti järgi arvutatud täpsed mahud. Tellime nende mahtude põhjal turu keskmiste hindadega taotluseelarve; Analüüsime, kas eraldatud rahadega on projekt teostatav. Kui ei ole, tuleb leida kohad, kust kokku hoida, muutes projekti ja eelarvet  või küsida põhjendatult lisaraha. Kui ka hind sobib korraldame riigihanke, kus lisanduvad hinnaküsimiste tabelid (tööde mahutabelid). Pärast pakkumiste saabumist on nad võrreldavad. Nüüd on omavalitsusel alus välja arvata konkursilt nii ülepakkumise kui ka alapakkumise teinud pakkujad.  Edaspidised põhjendatud pretensioonid tellijale on välistatud. Ehitajal on samuti kergem, kuna ta tegi põhjendatud pakkumise ja ehituse jooksul saab ta kasutada väljarvutatud  ehitusmahte.

Nii vähendame oluliselt riske, et valime välja vale ehitaja ja lõppkokkuvõttes läheb ehitus maksma palju enam kui oli pakkumine.

 

TASUTA EELKONSULTATSIOON
 

Saatke meile meili teel oma plaanid, probleemid aegsasti ja tulge meile oma projektiga külla või saatke see meile interneti teel. Esitage omad eesmärgid,  soovid ja tähtajad. Vaatame selle omalt poolt üle, teeme kalkulatsioonid töö maksumusest ning teeme Teile pakkumise. KÜSI PAKKUMIST

 

 

Iga eelarvestusse investeeritud euro vähendab ehitamise käigus Tellija kulusid oluliselt!